Monitoriai | ASUS TUF Gaming VG27AQL3A 68.5cm (16:9) WQHD HDMI DP
Prekės kodas: #1485495
Aprašymas
"ASUS TUF Gaming VG27AQL3A. Display diagonal: 68.6 cm (27""), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display technology: LCD, Display surface: Matt, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black"\n"TUF Gaming VG27AQL3A Gaming Monitor – 27-inch, QHD(2560x1440), 180Hz, Fast IPS, ELMB Sync, 1ms (GTG), Freesync Premium™, G-Sync compatible, VESA AdaptiveSync Display 180Hz, Variable Overdrive, 130% sRGB, DisplayHDR™ 400
The 27-inch TUF Gaming VG27AQL3A QHD gaming monitor featuring a IPS panel for blistering-fast 180 Hz gaming. ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) and AMD FreeSync™ Premium, G-SYNC compatible, VESA AdaptiveSync technologies enables buttery-smooth gaming. In addition, it supports HDR and has a 130% sRGB gamut to offer exceptional colors and contrast.
Gaming key spec
180HZ REFRESH RATE AND 1MS (gtg) RESPONSE TIME
With 180Hz refresh rate decimates lag and motion blur to give you the upper hand in first person shooters, racers, real-time strategy, and sports titles. This ultrafast refresh rate lets you play at the highest visual settings and lets you react instantly to what's onscreen — so you'll get that first strike in.
Gaming key spec
ADAPTIVE-SYNC
Color performance
High Dynamic Range
Exclusive gaming feature
ELMB Sync
*Ideal for Fast-paced games , works better over 85Hz.