Serveriai | S 4HE Supermicro CSE-745BTQ-R920B
Prekės kodas: #1326892
Aprašymas
"Supermicro CSE-745BTQ-R920B. Form factor: Full Tower, Type: Server, Product colour: Black. Power supply: 920 W. Front fans installed: 3x 80 mm, Front fans diameters supported: 80 mm, Rear fans installed: 2x 80 mm. Supported HDD sizes: 2.5,3.5,5.25"". Width: 178 mm, Depth: 647 mm, Height: 452 mm"\n"Supermicro's SC745 chassis series is optimized for the latest Intel Xeon processor and is also compatible with previous generation Intel and AMD single/dual processor-based motherboards. Utilizing redundant, high-efficiency power supplies (95+%) and eight hot-swap 3.5"" drive bays, this chassis offers reliable performance with problem-free maintenance. Designed with 100% cooling redundancy using a combination of high-performance fans, the chassis minimizes the probability of system downtime or performance degradation from thermal-related issues. With seven tool-less PCIe expansion slots, and 6-pin power connectors supporting up to three high-end graphics cards, and it is quick to configure and easy to operate. Optionally, this tower can be converted to a 4U rack-mountable chassis in a standard rack."